Węże ciśnieniowe Gates MegaSys udoskonalają konstrukcję głowic do rozwalcowywania rur
 

Głowice do rozwalcowywania używane są w procesie produkcji rur, przez które tłoczona jest ropa naftowa z urządzenia wiertniczego do zakładu przetwórczego. Fontijne Grotnes we Vlaardingen (Holandia) jest producentem urządzeń do rozwalcowywania rur, a E. Schwartz B.V jest dystrybutorem firmy Gates w Rotterdamie, który zaproponował wyposażenie głowic do rozwalcowywania w elastyczne węże ciśnieniowe MegaSys udoskonalające konstrukcję urządzenia. 
Ekspansja przemysłu naftowego
Ze względu na stałe zapotrzebowanie na energię z paliw kopalnych, ciągle badane są nowe źródła gazu i ropy naftowej, zarówno na lądzie jak i pod dnem morskim. Transport paliw kopalnych odbywa się rurami, produkowanymi w dużych ilościach zgodnie ze ścisłymi specyfikacjami. Odległości między urządzeniem wiertniczym a zakładem przetwórczym gazu lub ropy naftowej są duże. Mogą wynosić do kilkuset kilometrów, prowadząc np. z północnej części Morza Północnego do Seabruges. Nie trzeba dodawać, że rury te muszą być zaprojektowane z najwyższą dokładnością. Rury produkowane są w odcinkach, które następnie są spawane w celu uzyskania całkowitej długości około 12 metrów. Jeżeli nie zachowa się dokładnej współśrodkowości, lub gdy średnice zewnętrzne poszczególnych elementów różnią się, rury nie mogą być poprawnie zespawane. W celu zapewnienia dokładnej średnicy zewnętrznej, spawane rury są zakładane na głowicę i rozwalcowywane do uzyskania prawidłowej średnicy.
 
I w tym miejscu wkracza firma Gates...
Hydrauliczne urządzenia do rozwalcowywania rur stosowane w tym procesie są zaprojektowane przez firmę Fontijne Grotnes. Składają się z zespołu zasilającego, samej głowicy do rozwalcowywania i wózka. Zespół zasilający napędzany jest sześcioma silnikami elektrycznymi o mocy 125 kW każdy, które dostarczają mocy do pomp hydraulicznych o wydajności 2000 litrów na minutę. Do zapewnienia przepływu oleju do i z głowicy do rozwalcowywania potrzebne były trwałe elementy. Odpowiednich produktów dostarczył dystrybutor firmy Gates, E.Schwartz B.V. Dopływ oleju do głowicy urządzenia do rozwalcowywania zapewniają trzy wysokociśnieniowe węże ze spiralą z drutu Gates 32G5K a olej powrotny odbierany jest przez cztery węże Gates 32G3K.  Wszystkie węże posiadają kołnierze SAE. I co więcej - składające się z trzech części urządzenie do rozwalcowywania rur może być rozmontowane w celu transportu. Poprzednio używano dość sztywnych rur, które obecnie zostały zastąpione przez węże ze spiralą z drutu z obrotowymi łącznikami UNF.

Pierwsze urządzenie przechodzi próby w Fontijne Grotnes. Następnie zostanie rozmontowane i przewiezione do klienta.