Predator®

predator

Prémiantem klínových řemenů společnosti Gates je řemen Gates Predator®, jednička na trhu klínových řemenů. Díky své extrémní mohutnosti a vysoké zatížitelnosti nemají tyto řemeny konkurenci. Spolehlivě řeší všechny problémy, protože se vyznačují výbornou výkonností i v drsném prostředí a u extrémně náročných aplikací, kde výkon běžných klínových řemenů nestačí. Tam, kde nároky jsou již na běžné klínové řemeny příliš vysoké, jsou řešením právě řemeny Gates Predator®!
Řemeny Predator® se odlišují konstrukcí: ze všech klínových řemenů mají nejvyšší výkonovou hustotu a prakticky nulové protažení díky vysoce pevným tažným aramidovým kordům s vysokým modulem pružnosti. Řemeny Predator®  jsou k dispozici jak v provedení Powerband®, tak i jako jednotlivé řemeny s profily SPBP, SPCP, 9JP, 15JP a 8VP.
Konstrukční vlastnosti
Aramidové tažné kordy se vyznačují mimořádnou pevností, odolností a prakticky nulovým protažením.      
Dvojitý obal z tkaniny je vysoce odolný proti otěru a opotřebení.      
Speciálně tepelně upravený obal odolává prokluzu a střižným silám i při maximálním zatížení, přičemž neprodukuje nadměrné teplo a odolává průniku cizích materiálů.      
Pryžová směs z chloroprenu poskytuje vynikající stupeň ochrany proti oleji a teplu.      
Nepryžový svrchní obal umožňuje při extrémním přetížení momentální prokluz, aby se řemen nepoškodil.     
 
Další výhody
Nejméně o 40 % vyšší výkon než klínové řemeny běžné konstrukce.       
Není potřeba řemen pravidelně dopínat.      
Méně údržby, méně prostojů.      
K dispozici jako Powerband® i jednotlivý řemen:
- Řemeny Powerband® se vyznačují několikavrstvou pásmicí, díky níž je dosaženo vysoké boční tuhosti, a lze tak zabránit přetočení nebo řemenu nebo jeho spadnutí z pohonu.
- Jednotlivé řemeny jsou speciálně vyvinuty pro řešení, ve kterých nelze použít řemeny Powerband®, například tam, kde musí odpad projít prostorem mezi jednotlivými řemeny, aniž by se poškodila řemenová část. Jednotlivé řemeny Predator® na vyžádání dodáváme v délkách nad 1400 mm.
Evropská produkce: staticky vodivý (ISO 1813).   

 Profily a jmenovité rozměry

  

Rozteč  mm

Šířka mm

Výška mm

SPBP

SPCP

9JP

15JP

8VP

19.00

25.50

10.30

17.50

28.60

16

22

10

16

26

13

18

8

13

23