Asortyment jednokierunkowych sprzęgiełek alternatora firmy Gates pokrywa większość popularnych zastosowań dostępnych na rynku. Ponad to, w bieżącej ofercie znajdują się również niezbędne narzędzia do montażu i demontażu. Dobór odpowiedniego do danej aplikacji sprzęgiełka o jakości OE możliwy jest na stronie www.gatesautocat.com!
Jak działa jednokierunkowe sprzęgiełko alternatora?

Podgrzewane fotele, klimatyzacja, systemy komunikacji oraz wiele innych urządzeń dodatkowych wymagają zwiększonej mocy elektrycznej. Aby sprostać wymaganiom producenci samochodów montują coraz cięższe alternatory, które jeszcze bardziej obciążają paskowy układ napędowy.

Sprzęgiełko alternatora skonstruowano, aby przeciwdziałać temu obciążeniu. Obecnie miliony samochodów wyposaża się fabrycznie w jednokierunkowe sprzęgiełko alternatora, które w odróżnieniu od tradycyjnego koła pasowego alternatora pochłania drgania powstałe w systemie napędu paska pomocniczego.

Jednokierunkowe sprzęgiełko alternatora Gates DriveAlign® zwiększa wydajność i trwałość wszystkich podzespołów systemu napędu paska pomocniczego.

OAP Gates
Przykład działania jednokierunkowego sprzęgiełka alternatora.

Zobacz jak są pochłaniane drgania skrętne napędu.

Zobacz różnicę w funkcjonowaniu napędu.

® 2010 Gates Corp. l All Rights Reserved.