Gates EuropeWorldwide
Europe/Africa

Europe/Africa: English (EU) français Russkij Deutsch Español Polski Italiano Türkçe Nederlands Ceština

October, 2012

mediaeurope@gates.com

Firma Gates rozszerza ofertę zestawów rozrządu z pompą wodną

Firma Gates rozszerzyła asortyment zestawów rozrządu z pompą wodną o kolejne 28 pozycji. Gates oferuje teraz łącznie aż 141 różnych zestawów z pompą wodną do szerokiego zakresu zastosowań.

Typowy zestaw Gates PowerGrip®  Kit Plus z pompą wodną zawiera wszystkie elementy niezbedne do wykonania kompleksowej naprawy układu paska rozrządu. Zestaw najczęściej obejmuje: paski rozrządu, napinacz(e), koło(a) pośrednie, niezbędne akcesoria, specjalistyczną instrukcję montażu oraz pompę wodną do danego zastosowania. Wszystkie części charakteryzują się jakością wyposażenia oryginalnego (OE).  

Wymiana wszystkich współpracujących elementów rozrządu w tym samym momencie jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem.  Czas wykonania tej usługi jest niespełna taki sam, niezależnie od tego czy wymianie ulega także pompa wodna. Kompleksowa wymiana jest zgodna z zaleceniami, ponieważ uwzględnia prawdopodobne zużycie pompy wodnej po zakończeniu danego cyklu eksploatacji.  Pozostawienie pompy wodnej na kolejny interwał wiąże sie z dużym ryzykiem, ponieważ nie można zagwarantować jej dalszej bezawaryjnej pracy. 

Najważniejszą korzyścią z tytułu montażu zestawów rozrządu jest bezproblemowa eksploatacja pojazdu. W przypadku ewentualnej awarii, wszystkie elementy układu objęte są jedną procedurą kontroli i gwarancji.  Dodatkową zaletą jest łatwość kompletowania części, ponieważ wszystkie niezbedne elementy znajdują  się w jednym opakowaniu.

Wprowadzenie nowych zestawów Gates PowerGrip® z pompą wodną odbywa się tuż po rozszerzeniu asortymentu produktów do układu napędu paska pomocniczego i umacnia pozycję Gates, jako wiodącego dostawcy elementów układu napędu.